7 тез про Україну від Несторівської групи

Автор: ivan_podolian / 03.02.2016

Ми вирішили продовжити практику ділитися думками, які нас вразили і змусили багато думати. Сьогодні до вашої уваги тези із дискусії учасників Несторівської групи, на якій ми мали честь побувати.
Говорили про Україну в 2016 році, про основи, на яких базуються зміни та про ризики, які постають перед громадянським суспільством.
Пропонуємо 7 тез, які запам’яталися нам найбільше.

1. В Україні неможлива трансформація під керівництвом “радянського” правління. Після проголошення незалежності ніхто не влаштував людям “демократичний лікбез” , бо рівень освіти в суспільстві був досить високий і європейські експерти подумали, що цього достатньо, аби суспільство прийняло зміни і почало їх впроваджувати.

2. Якщо ти знаєш, що саме і як саме хочеш змінити, то реформи – це просто.

3. Наша нинішня влада – це побитий айсберг. Великий, але несистемний, некерований. Влада здатна змінюватися під зовнішнім тиском. Цей айсберг можна лупити з усіх боків, а можна поступово підвищувати температуру води навколо, аби він сам розтанув.

4. Після Євромайдану з’явилася велика і потужна енергія громадянського суспільства. Оскільки швидкі реформи не вдалися, то ентузіазм і волонтерський запал почав згасати. Громадянське суспільство потребує інституалізації і професіоналізації. Переходу від флеш-мобів до стратегій.

5. Щоб подолати бідність потрібно не ділити і переділювати те, що є, а дати можливість для економічного розвитку.

6. Верховенство влади має змінитися на верховенство права.

7. “Наша система законодавчої, виконавчої та судової влади – це “конституційна гідра”, якій неможливо відрубати голову, але можна відкрутити яйця”, – Олег Рибачук

Якщо серйозно, то дуже радимо витратити 30 хвилин свого життя, щоб почитати “Договір гідності заради сталого розвитку”, напрацьований Несторівською групою. Хороший і глибокий текст про те, де ми зараз, які маємо шляхи і що потрібно робити кожному вже сьогодні.

[ssba-buttons]